Πυρσός Γρεβενών – Πεντάβρυσος 5-0

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα κι έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γεωργίου, ο Πυρσός Γρεβενών επιβλήθηκε 5-0 της Πεντάβρυσου.

Η ομάδα των Γρεβενών παράμεινε δεύτερη, δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Βατανιακό, αν και δεν έχει στόχο να επιστρέψει στα επαγγελματικά πρωταθλήματα. Βέβαια, η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής, καθώς η Πεντάβρυσος πλέον δεν έχει ελπίδες παραμονής.

Παρά το τελικό 5-0, η ομάδα της Καστοριάς παραλίγο να ανοίξει το σκορ στο 10’, όταν σουτ του Αντωνιάδη σταμάτησε στο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα όμως, ο Γεωργίου έβγαλε τη σέντρα και ο Δούμας με σουτ έκανε το 1-0. Στο 36’ ο Γεωργίου έκανε πάλι τη μπαλιά και ο Δούμας με κεφαλιά σημείωσε το 2-0. Στο 50’ από κόρνερ, πάλι, του Γεωργίου, ο Σερέτης με κεφαλιά πέτυχε το 3-0. Στο επόμενο λεπτό ο Τζιώρας έκανε το 4-0, ενώ ο χορός των γκολ ολοκληρώθηκε στο 59’, όταν ο δημιουργός Γεωργίου έδωσε την πάσα τον Αλεξανδρίδη, κι εκείνος διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Δελήμπασης, (60’ Παπανικολάου), Μπόλος, Αλεξανδρίδης, Σερέτης (65’ Στεφόπουλος), Γεωργίου, Χερίδης (46’ Παπαμιχαήλ), Τζιώρας, Δούμας, Ελευθερίου, Αλεξανδρής

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τζίτζηρας, Μήνος, Μασμανίδης, Μπορόζης, Ιωσηφίδης, Τοπαλίδης, Καραμανιδης, Πάυλου, Αντωνιάδης, Βασιλειάδης, Γρηγοριάδης

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου