Βύζας Μεγάρων Πλατανιάς 0-4 (Νέοι)

Άνετη νίκη (4-0) σε βάρος του Βύζαντα σημείωσαν οι Νέοι του Πλατανιά στη Νέα Πέραμο.

Εύκολη υπόθεση αποδείχτηκε για την ομάδα Νέων του Πλατανιά το παιχνίδι με τον Βύζαντα Μεγάρων, τον οποίο κέρδισε με σκορ 4-0 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Η χανιώτικη ομάδα «καθάρισε» το ματς προς το τέλος, σημειώνοντας από το 78ο λεπτό και μετά, τρία γκολ, τα οποία και της χάρισαν μια εύκολη νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Μπασιαδάκης στο 25' ενώ το 0-2 ακολούθησε στο 78' από τον Λίκα. Ο Μπασιαδάκης και πάλι, στο 81', πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Πλατανιά ενώ 4 λεπτά αργότερα (85'), ο Ντούπης διαμόρφωσε το 0-4.

Βύζας Μεγάρων: Δέλλας, Κουφής Γ., Κουτσουμής, Φουρνάρης, Τσολιάκος, Χατζημελετιάδης, Μουράτης, Ιωάννου, Μουγιώτης, Στρατούρης, Κουφής Γ. Έπαιξαν και οι: Μουρτάκος, Δρίνγκος, Πουγενάι.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Μπασιαδάκης, Μιχαήλ (77' Κοκονάκης), Μπουρμπάκης, Πατρικάκης, Κονονένκο, Ροκάκης (70' Μαγαράκης), Λίκας, Γαλανίδης (77ʼ Ντακάκης), Ντούπης, Μαυρεδάκης.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν