Κόρινθος – ΑΟ Λουκισίων 2-2

Τα Λουκίσια κατάφεραν να «τσιμπήσουν» έναν πολύτιμο βαθμό στην έδρα της Κορίνθου, με τη μεταξύ τους αναμέτρηση να ολοκληρώνεται ισόπαλη 2-2, με τους γηπεδούχους ωστόσο, να χάνουν μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα μόλις στο 9’, όταν ο Ευσταθίου έκανε το 1-0. Στο 27’ οι γηπεδούχοι απάντησαν και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Δημητριάδη, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 68’ της επανάληψης ο Πάλλας έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τα Λουκίσια, αλλά τα πανηγύρια δεν κράτησαν πολύ, αφού στο 70’ ο Δημητριάδης «ξαναχτύπησε» και πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το 2-2.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Δήμου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τα Λουκίσια με 10 παίκτες, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται την αριθμητική τους υπεροχή, αλλά το σουτ του Δημητριάδη να καταλήγει στο δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην Κόρινθο.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης επικράτησε αναστάτωση στα αποδυτήρια, καθώς οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Σουμουλίδης (68' Δημαράκης), Παπακωνσταντίνου (68' Σαγανάς), Τσούκης, Παπαευθυμίου, Νιάρος, Σπυρόπουλος, Σεϊτάι, Λουμπαρδέας, Σιώκος (73' Μπαλτζής), Δημητριάδης, Λαμπρογεώργος.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ: Σουτζόγλου, Ματζώρος, Τσατσαρώνης, Μπαρκώσης, Ζαχαρίας, Ευσταθίου, Μιμιγιάννης (84' Δέδδες), Δήμου, Πάλλας (90' Ευσταθίου), Τσοπάνης (86' Παπαδόπουλος), Ανέστης.

Basket League: Για τη «ζωή» του ο Κολοσσός, για την πρόκριση το Περιστέρι
Άρης - ΠΑΟΚ: «Συναγερμός» στη Θεσσαλονίκη - «Αστακός» η πόλη | «Ασπρόμαυρο» πάρτι στην Καμάρα
NBA: Στους τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς με τρομερή ανατροπή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/05) - Πού θα δείτε το φινάλε σε Super League, Premier League