Το δράμα συνεχίζεται στους Ρέιντζερς

Τα οικονομικά και λοιπά προβλήματα συνδυάζονται με αρνητικά αποτελέσματα και μετά την ήττα τους από την Νταντί Γιουνάιτεντ με 2-1, οι Ρέιντζερς ήρθαν πιο κοντά στην... τρίτη θέση.

Αν και πραγματοποίησαν θετική εμφάνιση, οι «τζερς» βρέθηκαν πίσω με 2-0 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και δεν μπόρεσαν να συνέλθουν. Τα γκολ των Κιθ Ουότσον και Τζον Ντέιλι απαντήθηκαν μονάχα από το 2-1 του Σόουν Αλούκο που είχε περάσει σαν αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα.

Την ίδια ώρα, ένα πανέμορφο γκολ του Στίβεν Χάμελ διαμόρφωσε το 1-0 της Μάδεργουελ σε βάρος της Αμπερντίν. Έτσι η ομάδα του «Fir Park» ισοβάθμησε με τους Ρέιντζερς στην δεύτερη θέση του σκοτσέζικου πρωταθλήματος. Αμφότερες οι ομάδες έχουν από 54 βαθμούς και θα διεκδικήσουν, όπως φαίνεται, την θέση που οδηγεί στο Champions League. Εν τω μεταξύ, η Σέλτικ απειλείται μονάχα σε μαθηματικό επίπεδο και πρέπει να θεωρείται ήδη πρωταθλήτρια της τρέχουσας σεζόν, καθώς έχει 75 βαθμούς.

Στο τρίτο σαββατιάτικο ματς, η Σεντ Τζόνσον επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Σεντ Μίρεν. Το γρήγορο γκολ του Λι Κροφτ συνοδεύτηκε από αυτά των Ντέιβιβτ Μακ Κράκεν και Φραντσίσκο Σαντάζα στο τέλος, οπότε η Σεντ Τζόνσον πρόσθεσε τρεις βαθμούς στην συγκομιδή της.

Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια
Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό