Πυρσός Γρεβενών-Ακρίτας Αχλάδας 3-0

Με ανεβασμένη την ψυχολογία μετά το «διπλό» της Τετάρτης επί της Αστραπής, ο Πυρσός Γρεβενών επικράτησε 3-0 του Ακρίτα Αχλάδας.

Από την αρχή του αγώνα οι «πράσινοι» είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 10’ είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπλάντου. Τελικά στο 41’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μπούκα να κάνει το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γκέτσιος είχε νέο δοκάρι στο 58’, ενώ στο 62’ ο Δούμας έγραψε το 2-0. Στο 73’ ο ίδιος σημείωσε το 3-0, ενώ είχε και δοκάρι πέντε λεπτά αργότερα.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Τσαρτσαρής (60’ Δούμας), Μπούκας, Κυριακίδης, Αλεξανδρίδης (64’ Γεωργίου), Κοτσαντίσογλου, Γκέτσιος, Μπόζιαρης, Κουτσομήτρος (67’ Πουρνάρας), Μπλάντος, Μπόλος

ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ: Μπαλιός, Μπαζάρης (72’ Ποντίκης), Κλόπτσης, ΑναστασιάδηςΔ., Ζυγομάνης, Παπασταύρου, Γεωργόπουλος (39’Ιωαννίδης), Βράγκας, Μητσκόπουλος, Ντώνος, Αναστασιάδης Π.

Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»
Λεβερκούζεν: Φεύγει ο Μπονιφάτσε - Κλείνει Μπέιερ