Αστραπή Μεσοποταμίας-Πυρσός Γρεβενών 0-1

Στις νίκες μετά από τέσσερις αγωνιστικές επέστρεψε ο Πυρσός Γρεβενών, που επικράτησε 1-0 της Αστραπής Μεσοποταμίας εκτός έδρας, σε παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής.

Ο αγωνιστικός χώρος ήταν ιδιαίτερα κακός, με αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να μην μπορούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο με λιγοστές φάσεις, ενώ το δεύτερο μέρος έκρυβε περισσότερες συγκινήσεις.

Στο 52’ ο Ιωσηφίδης των γηπεδούχων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, γεγονός που του εκμεταλλεύτηκε άμεσα ο Πυρσός. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κουτσόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ με 0-1. Στο 74’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κάρτα και ο Χαραλαμπίδης, αλλά το 0-1 ήταν το τελικό σκορ.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ: Τσιλιγκίρης, Χρήστου, Σαχσανίδης, Σαββίδης, Ιωσηφίδης, Σαλονικίδης, Παλαιοδήμος, Αθανασιάδης, Αλεξανδρίδης, Παπαδόπουλος, Βάσκος (65’ Βασιλειάδης Φ.)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Τσαρτσαρής, Μπούκας, Κυριακίδης, Αλεξανδρής, Κοτζαντίσογλου, Γκέτσιος, Χαραλαμπίδης, Κουτσομήτρος (79’ Γεωργίου), Μπλάντος (89’ Δούμας), Μπόλος (61’ Δρομπούρας)

Eurojackpot: Αντίστροφη μέτρηση για την κλήρωση των 63 εκατ. ευρώ
Στις 6 Ιουνίου η ψηφοφορία για κατάργηση του VAR!
Ρεπόρτερ της ΕΡΤ κατά Τερίμ: «Το είχα πει ότι δεν θα πήγαινε καλά η ομάδα»
Παναθηναϊκός: Και επίσημα παρελθόν ο Φατίχ Τερίμ - Το «αντίο» του Τούρκου