Αήττητος Σπάτων- Αιολικός 2-1

Πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια του για άνοδο έχασε ο Αιολικός ο οποίος έχασε εκτός έδρας από τον Αήττητο Σπάτων με 2-1.

Η ομάδα του Αήττητου πήρε ένα απρόσμενο τρίποντο στο γήπεδο της από τον Αιολικό και απομακρύνθηκε από την ζώνη του υποβιβασμού. Οι δύο ομάδες έχουν διαφορετικούς στόχους οι μεν γηπεδούχοι θέλουν να τελειώσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα την υπόθεση παραμονής, από την άλλη μεριά ο Αιολικός έχει ως στόχο την άνοδο στη Football League 2. Στον αγώνα τώρα, οι δύο ομάδες άφησαν ανεκμετάλλευτο ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο χωρίς να μπορέσουν να μετουσιώσουν κάποιες από τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Η εικόνα του δεύτερου μέρους ήταν εντελώς διαφορετική. Στο 54’ ο Μπερέτας βρήκε δίχτυα για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0. Ο Αιολικός προσπάθησε να απαντήσει και δυο λεπτά αργότερα πέτυχε γκολ το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 69’ ήρθε τελικά η απάντηση του Αιολικού με τον Μιχαλάκη να κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Διονυσάτος για την ισοφάριση 1-1. Ωστόσο η ομάδα από τα Σπάτα δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και στο 85’ ο Μπαρμπούνης έκανε το 2-1 δίνοντας μία πολύσημαντική νίκη στην ομάδα του.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Γαρόζης, Σχίζας (57' Βογιατζόγλου), Μπερέτας (84' Καδίτης), Μανουσάκης, Μπλιαμπλιάς, Τούντας, Ανδρεαδάκης, Ασημάκης, Λάππας, Παπαδάς (90' Παπαδόπουλος), Μπαμπούνης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καδής, Βούρος, Καπταγιάννης, Αποστολίδης, Χατζηκυριάκος, Κάρδαρης (90' Βουργουτζής Γ.), Διονυσάτος, Τσουλάκος, Μουστόγιαννης (28' λ. τρ. Μιχαλάκης), Μουρατίδης.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για τον πέμπτο τελικό της Basket League, Παναθηναϊκός AKTOR - Ολυμπιακός
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τον τελικό Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και την πρεμιέρα του Euro 2024
Euro 2024, Γαλλία: Χωρίς Εμπαπέ και Κομάν η ανοικτή προπόνηση
Όταν η Ελλάδα ανέβηκε στην κορυφή της Ευρώπης - Το θαύμα του '87 (photos+video)