Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης-Πόντιοι Ευμοίρου 5-0

Σαρωτικός ήταν ο Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης που συνέτριψε με 5-0 τους Πόντιους Ευμοίρου, φτάνοντας τις εννέα νίκες φέτος.

Οι παίκτες του Μπάμπη Χρυσοστομίδη με κεκτημένη ταχύτητα κατάφεραν να πετύχουν αυτό το εντυπωσιακό σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με πρωταγωνιστή τον Τσιφτελίδη που σημείωσε χατ τρικ και τους Μπουζούρα και Ζαχαριάδη να συμπληρώνουν τον πίνακα των σκόρερ. Συγκεκριμένα στο 10’ ο Άκης Τσιφτελίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και στο 15΄ ο Μπουζούρας με κοντινό πλασέ σημείωσε το 2-0. Στο 20’ ο Ζαχαριάδης με πανομοιότυπο τρόπο πέτυχε το 3-0 για να δώσει την σκυτάλη και πάλι στον Τσιφτελίδη που στο 30’ και στο 35΄ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0. Το δεύτερο ημίχρονο είδε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους γηπεδούχους να ρίχνουν την απόδοσή τους.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ N. ΖΙΧΝΗΣ: Παλιάϊκος, Τζήμας, Φιλιππίδης, Μουσικάκης (60’ Ζαράκης), Τσιαμπούρης, Ντόλας, Κυριακός, Καρφαρίδας, Ζαχαριάδης (55’ Πρόβατος), Τσιφτελίδης (50’ Χατζηαγοράκης), Μπουζούρας

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΕΥΜΟΙΡΟΥ: Στέλιου, Κάτσης, Μιχαηλίδης, Γιαννίδης (70’ Τσεχερίδης), Ευθυμιάδης, Τζομιάδης, Ταχτσιδης Ι. (60’ Ναζλουγάνης), Ταχτίσης Ν., Γκαγκλίδης, Μικελάτζε, Βασιλειάδης

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ