Λευκάδια-Εθνικός Βατερού 1-1

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι των Λευκαδίων με τον Εθνικό Βατερού, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1.

Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 12’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Μαντζώλας από κοντά πλάσαρε, αλλά ο Σαρμπίνος έδιωξε πάνω στη γραμμή. Στο 21’ όμως η ομάδα της Ημαθίας άνοιξε το σκορ με τον Συμπεθέρη, ενώ στο 36’ ο Εθνικός Βατερού «απάντησε» με τέρμα του Τσαλίδη.

Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο είχε μια… άγρια ομορφιά, καθώς δεν είχε πολλές φάσεις, αλλά πολλά σκληρά μαρκαρίσματα, όπως φαίνεται από το γεγονός ότι ο διαιτητής έδειξε εννέα κίτρινες κάρτες. Οι γηπεδούχοι πάντως θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά στο 90’ η κεφαλιά του Σίμου από κοντά ήταν πάνω στον Ζηνόβιο.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Μωυσιάδης, Σαρμπίνος (71’ Κοτζαχρήστος), Κυβατσίδης, Σίμος, Τζεϊρανίδης, Συμπεθέρης, Γιαουτζής, Βαγιάνης, Ζούρκος, Ηλιάδης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ., Σιούκρας, Ζερβανταρίδης, Μαντζώλας, Καλλιανίδης, Αποστολίδης (76’ Τσιαμτσάνης), Σαριόγλου, Τσαλίδης (56’ Θεοδωρίδης), Μετηκάνος, Νάννος (90’ Ελευθεριάδης), Ρέββας

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Αργύρης Τσιγγενόπουλος