Α.Ο. Ταυρωπός - ΑΠΟΚ Βελούχι 2-1

Με δύο γκολ σε πέντε λεπτά ο Ταυρωπός κατάφερε ως το 25’ να πάρει σαφές προβάδισμα και τελικά την νίκη με 2-1 επί του ΑΠΟΚ.

Το 1-0 για τον Ταυρωπό έκανε ο Σιούρτος στο 20' και πέντε λεπτά αργότερα ο Παπακώστας με κεφαλιά σε σέντρα του Κυριακίδη έκανε το 2-0. Σε 2-1 μείωσε το Βελούχι με τον Μπακαλίδη να σκοράρει με κεφαλιά στο 40’.

Ο Μπακαλίδης έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ στα τελευταία λεπτά. Αποβλήθηκε για τον Ταυρωπό ο Καβαλάρης στο 88' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΤΑΥΡΩΠΟΣ: Αμίλης, Κωνσταντινίδης, Καβαλάρης, Ζάρρας, Παπαδημητρίου, Παπακώστας, Κυριακίδης, Κουτσοβέλης, Δανιήλ, Παράσχης, Σιούρτος (66' Τσιαμούλης)

ΑΠΟΚ ΒΕΛΟΥΧΙ: Ρεσίτης, Πασσάς, Συγκελόπουλος, Πολυτσέρης, Γενιτσαρόπουλος Κ., Ζαραβέλης, Ντουφεκιάς, Κατσαδούρος, Κουρλός (68' Φλωράκης), Μπακαλίδης, Γεωργακόπουλος.

Αποχή από το αλκοόλ: 5 οφέλη για την υγεία (εικόνες)
Παναθηναϊκός: Μόνο ο Γιόχανσον εκτός
ΠΑΟΚ: Στους «16» με Πανίδη τα «παιδιά» του Πάμπλο Γκαρσία! (photos)
Το Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου με «ερυθρόλευκη» ματιά... (video)

Ετρωγαν 7 καρύδια κάθε μέρα! Το αποτέλεσμα θα σας κάνει να μπείτε κι εσείς στη διαδικασία (video)

Άγριες Μέλισσες: Ναι, είναι αυτός που φαντάζεσαι αλλά στις φωτό που ακολουθούν είναι ένας άλλος