Μεσολόγγι-Πίνδος Κόνιτσας 3-0

Το Μεσολόγγι ξεπέρασε εύκολα, όπως δείχνει και το τελικό 3-0, το εμπόδιο της Πίνδου πιάνοντας τη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Μεσολογγίτες μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 12’ με αυτογκόλ του Βλάχου. Η Πίνδος προσπάθησε να απαντήσει αλλά δεν τα κατάφερε και το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι το Μεσολόγγι βρήκε για δεύτερη φορά στο 59’ με τον Καρίμπα «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πέντσας ατο 80’ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0. Στο 87’ ο Παπανικολάου αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του για το υπόλοιπο της αναμέτρησης με 10 παίκτες.

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Χρήστου, Τσιφοπανόπουλος, Παπανικολάου, Κλάδος, Χαλαζίας, Δενδρινός, Τσάμης, Καρακίτσος (65΄ Ζαχαράκης), Πέντσας, Καρίμπας (80΄ Μιχαλόπουλος), Ξευγένης (75΄ Πετσίνης).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Καϊσίδης, Βλάχος (57΄ Μπαμπούλιας), Μπονόβας, Βαζάτης, Τσιαλιαμάνης, Γερονάτσιος, Γιάτσε, Χαλούλος (80΄ Αγόρου), Πούλιος, Δημόπουλος, Μουρεχίδης (57΄ Σιώτας).

NBA: «Έσπασαν» το Μιλγουόκι οι Πέισερς - Διέλυσαν τους Μπακς και έκαναν το 1-1
ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!