Ολυμπιάδα Κερατσινίου-Κυανούς Αστέρας Βάρης 1-1

Έφτασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό ο Αστέρα Βάρης ο οποίος υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 με την Ολυμπιάδα που ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα της Βάρης κρατούσε για 90 λεπτά μια πολύ σημαντική νίκη αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μαυρουδής είχε άλλη γνώμη φέρνοντας το ματς στα ίσα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Παπαϊωάννου στο 37’ με εκπληκτικό σουτ να κάνει το 1-0. Στο 86’ ο Παπαϊωάννου έχασε μεγάλη ευκαιρία να «σιγουρέψει» τη νίκη για την ομάδα του αλλά πάνω στη γραμμή ο Μαντούσης έσωσε σίγουρο γκολ. Ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύθηκε στη συγκεκριμένη αναμέτρηση με τον Μαυρουδή στις καθυστερήσεις του αγώνα να εκμεταλλεύεται τη σύγχυση στην άμυνα της ομάδας της Βάρης και να ισοφαρίζει για την Ολυμπιάδα σε 1-1 που ήταν και τελικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Σαλίχος, Παντελίδης (56' Αντωνίου), Γιαννουλάκης, Μαντούσης, Δακουτρός, Λιόσης, Γκικουρίας (65' Γρηγοράκος), Καμμένος (56' Γκιάτης), Μαυρουδής, Πέρος, Μίχας

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Χανδρινός, Κοζής, Στυλιανόπουλος, Κάμπασης, Λιόλιος, Στρατής, Πιταράς, Παπαδημητρόπουλος, Παπαϊωάννου, Παπαδόπουλος (86' Ξηντάρας), Περγιάλης (82' Μητροφάνης).

NBA: Στους τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς με τρομερή ανατροπή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/05) - Πού θα δείτε το φινάλε σε Super League, Premier League
Super League: Η ώρα της στέψης για ΠΑΟΚ ή ΑΕΚ - Κρίνεται ο τίτλος στη Θεσσαλονίκη
Καλεσμένος στον τελικό του Conference League o Γιαννάκης του ΠΑΟΚ!