Καρλόβασι-Αγία Παρασκευή 0-1

Νικηφόρα πέρασε από τη Σάμο η Αγία Παρασκευή, επικρατώντας 1-0 του Καρλοβάσου, με γκολ πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο πρώτο λεπτό είχαν δοκάρι σε σουτ του Καραΐνδρου. Στη συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε, με τις δύο ομάδες να χάνουν κάποιες ευκαιρίες. Στο 89’η Σάντα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μιχελή με δεύτερη κίτρινη.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα λήξει χωρίς σκορ, ο διαιτητής κράτησε 11 λεπτά καθυστερήσεις και στο τελευταίο λεπτό υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Δριτσάκη στον Ζυγούρη. Ο ίδιος εκτέλεσε το πέναλτι για το 0-1, με το οποίο απέδρασε η Αγία Παρασκευή από τη Σάμο.

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: Καλατζής, Διασκουλίδης, Μαυρέλος, Δάγκας,  Κατζιλιέρης (27’ Μπούρκας), Δριτσάκης, Τσιομπάι, Καραμαρούδης (64’ Ντάγιας), Κεχαγιάς, Κατσιάνης Γ.(89’ Ζορμπάς), Κατσιάνης Α.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Βελάρδας, Μιχαλάρης (64’ Τσοχαντάρης), Σωτήρχος, Μιχελής, Δημητρίου, Τζίτζης, Γκουντελίτσας (76’ Καράϊνδρος Α.), Καραϊνδρος, Ζυγούρης, Μεϊμάρογλου.

Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague