Στην 3η θέση το Μάλι

Τη νίκη με 2-0 απέναντι στη Γκάνα πήρε το Μάλι και κατέκτησε την τρίτη θέση του Κόπα Άφρικα για το 2012.

Την καλύτερή της πορεία μετά το 1972 έκανε το Μάλι στο Κόπα Άφρικα, καθώς κατάφερε να κατακτήσει την 3η θέση της διοργάνωσης. Στον μικρό τελικό, ήταν πιο σοβαρό και επικράτησε 2-0 της Γκάνας μένοντας με την παρηγοριά του μεταλλίου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές, ήταν ο Σεΐκ Ντιαμπατέ που σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του (23’, 80’). Να σημειωθεί ότι η Γκάνα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Βορσά στο 63’.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»