Ματσάρα στο «Σαν Μαμές»

Στο ισόπαλο 3-3 έμειναν Μπιλμπάο και Εσπανιόλ με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Στις θέσεις της Ευρώπης παρέμειναν Αθλέτικ Μπιλμπάο και Εσπανιόλ μετά το μεταξύ τους 3-3 στο «Σαν Μαμές». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26’ με τέρμα του Ντε Μάρκος, ωστόσο ο Ρομαρίκ απάντησε άμεσα στο 33’ φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Η ανατροπή για τους Καταλανούς ολοκληρώθηκε στο 48’ όταν ο Βάις έδωσε το προβάδισμα στην Εσπανιόλ. Οι Βάσκοι κατάφεραν να ανατρέψουν εκ νέου το σκορ όταν ο Γιορέντε στο 58’ ισοφάρισε και ο Μαρτίνεζ στο 65’ έκανε το 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Άλμπιν στις καθυστερήσεις.

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, η Μαγιόρκα κατάφερε να επικρατήσει 1-0 της Μπέτις. Ο Κάστρο στο 24’ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Από εκεί και πέρα ο Μάριο αποβλήθηκε στο 75’ για τους φιλοξενούμενους, ενώ για τους γηπεδούχους την κόκκινη κάρτα δέχτηκαν οι Ραμί (86’) και Κασαδέσους (91’).

Τέλος η Λεβάντε έμεινε στο 1-1 με τη Σανταντέρ. Ο Κονέ στο 23’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Αράνα στο 61’ να διαμορφώνει το τελικό 1-1. Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος.

Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας