Συμπλήρωσε την τετράδα η PSV Αϊντχόφεν

Μετά τις Αλκμαάρ, Χεράκλες και Χερενφέιν, η PSV Αϊντχόφεν προκρίθηκε στην τελική τετράδα του ολλανδικού Κυπέλλου κερδίζοντας με 3-2 την Ναϊμέγκεν.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό, ο Ντρις Μέρτενς άνοιξε το σκορ, αλλά στο 15ο ο Νικ Φαν Ντερ Φέλτεν ισοφάρισε με κοντινό σουτ. Παρά το έντονο κρύο που επικράτησε, δύο ομάδες άθροισαν τρία ακόμα τέρματα στο πρώτο 45λεπτο.

Συγκεκριμένα, ο Τιμ Μάταβζ επανέφερε την PSV μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό και στο 44ο ο Κέβιν Στρούτμαν διαμόρφωσε το 3-1. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της αναμέτρησης, ο Λάσε Σόνε μείωσε σε 3-2.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν. Μοιραία αποκλείστηκαν από την συνέχεια της διοργάνωσης επιτρέποντας στην Αϊντχόφεν να περάσει στα ημιτελικά του εγχώριο Κυπέλλου.

Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!
Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό