Ασή Γωνιά - Ασίτες 0-2

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ξεκόλλησαν οι Ασίτες, αφού πήραν σπουδαίο «διπλό» επί της Ασής Γωνιάς.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις τους και μόλις στο 3' ο Δημητριάδης μπλόκαρε το σουτ του Δομάζου, ενώ στο 10' η εκτέλεση φάουλ του Αντωνακάκη έφυγε λίγο άουτ. Στο 15' απείλησε η Ασή Γωνιά με την κεφαλιά του Σηφακάκη να φεύγει άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Μεταξάκη, δύο λεπτά αργότερα.

Με την έναρξη της επανάληψης δεν άλλαξαν πολλά, με τους φιλοξενούμενους στο 53' να ανοίγουν το σκορ με τον Τσερεβελάκη. Στη συνέχεια η Ασή Γωνιά πίεσε για την ισοφάριση αλλά σε δύο περιπτώσεις ο Μπαξεβάνης δεν μπόρεσε να βρει τον στόχο, όπως και ο Καραδάκης στο 67'. Στο 70' το ματς «κλείδωσε» για τους Ασίτες, αφού ο Σταυρακάκης διαμόρφωσε με πλασέ το 0-2.

Αση Γωνιά (Γιάννης Κατσούλης): Δημητριάδης, Τσικαλάς (46' Κατσαμάς), Μανωλακάκης, Δελήμπασης, Κλαψινός (50' Μπαξεβάνης), Δοντσίδης, Χαρατσής, Κεφάκης (71' Κριάρης), Καραδάκης, Αντουράκης, Σηφακάκης

Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Χαραλαμπάκης, Ιατράκης (57' Κοζωρώνης), Μπαμπουλάκης, Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερέρης, Ρουμπάκης, Τσερεβελάκης (70' Μιχελιδάκης), Μεταξάκης (78' Καρδαμίτσης), Δομάζος, Σταυρακάκης

Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)