Όλυμπος Κέρκυρας – Ομόνοια Πέτρας 5-0

Με πέντε τέρματα φιλοδώρησε ο Όλυμπος την Ομόνοια στο νησί στην «πρώτη» του Μοσχονά με τους κερκυραίους.

Σε ένα παιχνίδι υψίστης σημασίας, όσο αναφορά την παραμονή των δύο ομάδων στην κατηγορία, ο Όλυμπος αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού να σκοράρει, στην επανάληψη πέτυχε πέντε γκολ και πήρε πανηγυρικά τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Όλυμπος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν δημιούργησε καλές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Σταμάτη. Έτσι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την φλύαρη κατοχή της μπάλας από μεριάς γηπεδούχων και χωρίς κάποιο τέρμα. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος είχαμε έναν «χορό» τερμάτων με πρωταγωνιστή τους γηπεδούχους. Στο 59΄ο Γραμμένος ανοίγει το σκορ με πλασέ κάνοντας το 1-0. Ο Μωραΐτης στο 75’ και 78’ πέτυχε δύο τέρματα κλειδώνοντας τη νίκη. Ο Τσεβανέδης στο 83’ έκανε το 4-0 και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Βλάσσης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Όλυμπος Κέρκυρας: Γκίνης, Πολύζος, Κωστακιώτης (19' λ.τ. Τσεβανέδης), Βασιλάκης, Τ. Παππάς, Ρομαντζάς, Βλάσσης, Γραμμένος, Ιωνάς, Μάμαλος (80' Χόντζας), Μπούας (68' Μωραΐτης).

Ομόνοια Πέτρας: Σταμάτης, Π. Σταμούλης, Σ. Μανιφαβάς (80' Κωνσταντάκης), Παππάς (85' Οικονόμου), Ευρ. Σταμούλης, Νάσιος, Μαργαρίτης, Ορφανός, Β. Μανιφαβάς (63' Στέργιος), Δερβένης, Πέτσας.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ