Διγενής Λακκώματος-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1

Με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Διγενής Λακκώματος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού, επικρατώντας με 2-1.

Η ομάδα της Χαλκιδικής μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και το πρώτο εικοσάλεπτο ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στη συνέχεια, το παιχνίδι ισορρόπησε και ο Διγενής κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, στο 42’ με κεφαλιά του Παπαποστόλου.

Στο δεύτερο ο Διγενής ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στο γήπεδο και έχασε σωρεία ευκαιριών για να σκοράρει. Όμως στο 72’ ο Δούμας βρήκε τον Χαλιμπάκη, ο οποίος κατάφερε να μπει στην περιοχή, να πλασάρει και να κάνει το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα, πΜπουλούμπασης στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα. την ακούμπησε με το χέρι και ο διαιτητής υπέδειξε το σημείο του πέναλτι για τα Κύμινα. Ο Παπάζης ευστόχησε και μείωσε σε 2-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα. Τέλος, στο 89’ ο Ολυμπιακός Κυμίνων έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Παπάς αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Τσιλβίτης, Μπουλούμπασης, Γεωργιάδης, Γερομανώλης, Τσιόνας, Δραγανίδης, Στασινόπουλος (55’ Χαλιμπάκης), Τσερκέζης, Γκατζογιάννης, Παντελίδης (46’ Δούμας), Παπαποστόλου (80’ Βιτλής).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: Νιάνιος, Μάρσης (85’ Καρέτζος), Κιομιρτζόγλου, Τσακίρης, Παπάς, Αυγέρος, Παπάζης, Σαββαΐδης, Βέργος (50’ Τσουτσούδης), Τζήμας (62’ Τσάκαλος), Κουτρογιάννης.

Αμφίβολος ο Μπόλντγουιν για το Game 3
Final Four Basketball Champions League: Λύγισε στο τέλος το Περιστέρι από τη Μούρθια
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Με καθυστέρηση η σέντρα λόγω υβριστικού πανό στην Τούμπα
Παναθηναϊκός - Άρης: Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων