Καρλόβασι-Περιστέρι 2-2

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στη Σάμο, καθώς Καρλόβασι και Περιστέρι αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ δεν έλειψαν οι στιγμές έντασης.

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το γκολ στο 24’ με τον Μπόσιο, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πριν λήξει το ημίχρονο, στο 44’ με τον Τσιομπάι. Στο 62’ το παιχνίδι διακόπηκε για δέκα λεπτά, καθώς συνεπλάκησαν παίκτες των δύο ομάδων. Τα πνεύματα ηρέμησαν και στο 73’ ο Κατσιάνης έκανε το 2-1 για τους Σαμιώτες, όμως στο επόμενο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Μαρτζάβας δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το αριθμητικό πλεονέκτημα εκμεταλλεύτηκε το Περιστέρι και στο 83’ ο Νησαριώτης ισοφάρισε σε 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: Καλατζής, Δάγκας, Μαυρέλος, Κατσιλιέρης, Κουφογιάννης, Δριτσάκης, Τσιομπάι, Μπούρκας, Μαρζάβας, Καραμαρούδης (80' Πλατίγκος), Α. Κατσιάνης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Κέμπας, Λεβέντης (74' Μπουρής), Βασίλογλου, Ποστόλης, Συμεωνίδης, Μπόσιος, Αθανασίου, Μπονιάκος (84' Χέλμης), Νησαριώτης, Μπέλης, Ελευθεριάδης.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ