ΑΕ Κρανιδίου-Λουκίσια 2-2

Η ΑΕ Κρανιδίου πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και πήρε ισοπαλία 2-2.

Τα Λουκίσια πρωταγωνίστησαν στην πρώτη σημαντική ευκαιρία του ματς στο 28ο λεπτό, όταν ο Ζαφειρόπουλος σημάδεψε το δοκάρι. Επτά λεπτά αργότερα ο Ευσταθίου άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο (42’) ο Τσομπάνης έκανε το 2-0.

Η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε στο δεύτερο μέρος, ειδικά μετά την αποβολή του Μήτρου (δεύτερη κίτρινη) στο 63ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο διαδοχικά γκολ στις καθυστερήσεις του ματς. Σκόρερ οι Δειμέζης (90’) και Χρήστου (91’).

ΑΕ Κρανιδίου: Ραβούσης, Κοξίδης Γιάννος, Τσολάκος, Τσιρτσίκος, (86’ Λαύκας), Παππάς, (86’ Δειμέζης), Μπουγιούρας, Χρήστου, Δρίτσας, Πέτγαζλης, Σταμετέλος (46’ Τζώρτζης).

Λουκίσια: Διαμαντής, Κωστακιώτης (84’ Μπάκλαγης), Μήτρου, Καραμπάς, Ζαχαριάς, Δήμου, Ευσταθίου, Τσοπάνης (86’ Σπανός), Παπαδόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Μπαρκώσης (75’ Σφυρόπουλος).

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (20/05) - Πού θα δείτε το Άρης - Προμηθέας
Τένις: Άνοδος στο Νο 7 για τη Σάκκαρη
NBA: Με επική ανατροπή στους τελικούς της Δύσης οι Τίμπεργουλβς - «Έσπασαν» τη Νέα Υόρκη οι Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (20/05) - «Το πιο μάγκικο» ο ΠΑΟΚ