ΑΠΟΚ Βελούχι-Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1

Η έκπληξη της ημέρας στον 4ο όμιλο έγινε στο Καρπενήσι, όπου το Βελούχι πήρε σπουδαία νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-1.

Το Βελούχι ήταν καλύτερο και πιο ουσιαστικό, ενώ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27’ με τον Κουρλό για το 1-0. Είχε προηγηθεί δοκάρι της Αναγέννησης στο 13’ με τον Μυργιώτη. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Κατσαδούρος έκανε το 2-0 στο 41’.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Καρδιτσιώτες πίεσαν για το γκολ, όντας όμως φλύαροι. Στο 64’ ο Μπόνιας είχε δοκάρι για το Βελούχι, ενώ στο 68’ ο Γόρδιος μείωσε σε 2-1 για τους «κιτρινόμαυρους». Στο 77’ οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι με τον Κουρλό, όμως το 2-1 έμεινε ως το τέλος.

ΑΠΟΚ ΒΕΛΟΥΧΙ: Ρεσίτης, Κουτσουπιάς (93’ Κρασιάς), Πασσάς, Πολυτσέρης, Ζαλοκώστας, Ζαραβέλης, Μπόνιας (79’ Γενιτσαρόπουλος Κ.), Κατσαδούρος, Κουρλός (89’ Γενιτσαρόπουλος Α.), Γεωργακόπουλος, Ντουφεκιάς

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Διαμάντης, Μπαντής (58’ Δημόπουλος), Κούρκουλας, Κλάζογλου, Πέτρου, Παπαναστασίου (70’ Καμπαστανάκης), Βράκας, Μυργιώτης (29’ Κοθράς), Μπουντούρης, Χατζηρίζος, Γόρδιος

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ: Παναγιώτης Κολλημένος

NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights