‘Αγιαξ Ταύρου – Ηλιούπολη 4-0

Συνεχίζει την κούρσα ο Άγιαξ Ταύρου, ο οποίος «διέλυσε» την Ηλιούπολη με 4-0, υποχρεώνοντάς τη στην πέμπτη ήττα της στο πρωτάθλημα.

Εύκολη νίκη πέτυχε ο ασταμάτητος φέτος, Άγιαξ Ταύρου, απέναντι στην Ηλιούπολη, η οποία έχει απογοητεύσει με τις εμφανίσεις της. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 30’ με τον Φύτρο, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Θεοφάνους έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας, αφού η προσπάθεια του κατέληξε στο δοκάρι.

Στο β’ ημίχρονο, μέσα σε 15 λεπτά οι παίκτες του Άγιαξ φόρτωσαν με τρία ακόμα γκολ το τέρμα της Ηλιούπολης, προσφέροντας ωραίο θέαμα στους φιλάθλους, αφού στο 60’ ο Ψυχουντάκης έκανε το 2-0, στο 70’ ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Φύτρος, «ξαναχτύπησε» κι έκανε το 3-0, ενώ στο 75’ ο Ρούσσης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Τσαϊλάκης, Πέττας, Πατέλης, Τριανταφυλλίδης, Ψυχουντάκης, Θεοφάνους (79' Κωτσιόπουλος), Σωτηρόπουλος, Χαλίλι, Ρούσος, Τζανπέτος (83΄Αποστολακόπουλος), Φύτρος (75' Γουσούλης ).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ : Σκληρής, Χαραλαμπόπουλοε, Μπουρελάκος Ι., Γερβργακόπουλος , Αγγελόπουλος, Καρμποντίνης, Γεμιστός (46' Καϋπίδης), Γκίκας, Γκουνέλας (62΄Μυγγύρος 69' Βαφειάδης), Πολίτης, Μπούρας.

Γεωργιάδης: «Αυτό είναι ελληνικό φαινόμενο σε όλες τις κατηγορίες»
Αποζημίωση ειδικού σκοπού: Μέχρι τη Δευτέρα οι αιτήσεις
Μυροφορίδης: Στα Χανιά… με ένα χρόνο καθυστέρηση
ΕΝΦΙΑ 2020: Πώς θα εκτυπώσετε τα εκκαθαριστικά

Big Brother: Το πλάνο που δεν έπαιξε ποτέ – «Έχεις τατουάζ στο…. σου;» (vid)

Κουμπάρος ο Νίκος Κοκλώνης και με συνοδό την Κατερίνα Καινούργιου! (Pics-Vid)