Ομόνοια Πέτρας-Μεσολόγγι 0-2

Πολύ σημαντικό τρίποντο πήρε το Μεσολόγγι στην έδρα της Ομόνοιας Πέτρας με σκορ 0-2, ένα αποτέλεσμα που χρειαζόντουσαν οι Μεσολογγίτες ώστε να αναρριχηθούν στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 40’ η Ομόνοια κατάφερε να μην απειληθεί ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους. Όμως στο 41΄το Μεσολόγγι κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ψηλού κάνοντας το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΜ μπήκε αποφασισμένη να «καθαρίσει» το ματς και το πραγματοποίησε στο 53’ όταν ο Ξευγένης έκανε το 0-2 «κλειδώνοντας» έτσι το τρίποντο. Η Ομόνοια δεν μπόρεσε να απαντήσει σε κάποιο από τα γκολ που δέχθηκε και έτσι μοιραία ήρθε αυτή η ήττα.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΕΤΡΑΣ: Σταμάτης, Μαργαρίτης, Α.Παππάς, Πέτσας, Ορφανός, Νάσιος, Στέργιος (66’ Κατσαρός), Δερβένης, Τσάμπαλης, Σταμούλης, Γ.Παππάς(Μανιφαβάς).

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Χρήστου, Χαλαζίας, Μπαρμπαρούσης, Ψηλός, Μπαλαούρας (78’ Κλάδος), Μιχαλόπουλος, Ξευγένης (69’ Κόκκαλης), Παπανικολάου, Πετσίνης, Καρύμπας, Κολοβάκης(53’ Λιάρος).