Αμπελόκηποι-Εβρος Σουφλίου 0-4

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Εβρος Σουφλίου στη Δράμα, επικρατώντας 4-0 των τοπικών Αμπελοκήπων.

Η ομάδα από το Έβρο έχει πρωταγωνιστικούς στόχους φέτος και γι’ αυτό φρόντισαν να… καθαρίσουν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ ήταν 0-3. Μόλις στο 7’ ο Παγωνίδης με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ, ενώ στο 15’ ο Αραμπατζής έβγαλε σε θέση βολής τον Ρουσσίδη, ο οποίος έκανε το 0-2. Στο 42’ ο Παγωνίδης με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-3, δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν το… αντίδοτο στην εμπειρία του αντιπάλου και δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν για να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Στο 68’ ο Έβρος Σουφλίου σφράγισε την νίκη του, καθώς ο Αραμπατζής εκτέλεσε το φάουλ, οι αμυντικοί απομάκρυναν, με τον Γκαρακλίδη να γίνεται κάτοχος της μπάλας και με σουτ να διαμορφώνει το τελικό 0-4.

ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Αθανασιάδης, Βασιλειάδης, Λαφαζανίδης (46’ Τσιατμάς), Νόβες, Καμπανάς (51’ Τρελλόπουλος), Λαζαρίδης, Χαραλαμπίδης (75’ Ποτηρίδης), Κατιανός, Αραμπατζής, Κοσκερίδης, Καρατζίδης.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πέτκαρης, Κοτζά, Νικολόπουλος, Πατίδης, Γκαρακλίδης, Παπαναστασίου, Ζάχος (86’ Κεσσάτης), Ρουσσίδης, Παγωνίδης (70’ Εφραιμίδης), Σεμερτζίδης (80’ Φατσής), Αραμπατζής.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα