Εργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης 4-0 (Κ20)

Σαρωτική ήταν η ομάδα Κ20 του Εργοτέλη που επικράτησε 4-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Μαρτινέγκο.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου σημείωσαν τρία γκολ. Ο Δωματάς στο 36’, ο Μπουχαλάκης στο 41’ και στο 43’ ο Ανδρεαδάκης Π. έδωσαν στον Εργοτέλη άνετο προβάδισμα 3-0 επί των Αρκάδων. Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Αστέρα, οι γηπεδούχοι κράτησαν το σκορ, ενώ στο 87’ ο Λίπι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Καρβουνιάρης, Λουμπάκης, Πρωτογεράκης, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης, Γιαλιτάκης (77’ Πήλιος), Ανδρεαδάκης Π. (73’ Άλλα), Δωματάς (85’ Λίπι), Μπουρσέλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος Σκόνδρας, Πετρούσης (46’ Κλάπης), Παπαδημητρίου, Τσουμάγκας, Αναστασόπουλος, Στασινόπουλος, Τόγρου (68’ Ντινιωτάκης), Γιώτσας (20’ Λούβρης), Βαλκάνος, Γκαϊδατζής.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Ισπανία: Πλήγμα με τον Ίσκο να χάνει το Euro
Άρης – ΠΑΟΚ: Τιμωρία από UEFA για τον «Δικέφαλο», πριν το ντέρμπι τίτλου στη Super League
Γκουαρντιόλα: «Η μοίρα στα χέρια μας»
Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία