Live Chat Αργεντινή-Αυστραλία 2-1 (Τελικό)

Μουντιάλ 2022: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Αργεντινή-Αυστραλία στο live chat του onsports.gr.

Το δεύτερο εισιτήριο για τα προημιτελικά διεκδικούν Αργεντινή και Αυστραλία.

Η παρέα του Μέσι και τα καγκουρό ετοιμάζονται για μία δυνατή μάχη, με ξεκάθαρο φαβορί φυσικά τους λατινοαμερικάνους. Ο νικητής θ' αντιμετωπίσει την Ολλανδία, η οποία νωρίτερα νίκησε 3-1 τις ΗΠΑ.

Η Αργεντινή έδειξε χαρακτήρα μετά την ήττα της στην πρεμιέρα από τη Σαουδική Αραβία, πήρε τις νίκες που ήθελε στους αγώνες με το Μεξικό και την Πολωνία και κατέκτησε την πρωτιά στον 3ο όμιλο. Αντίπαλός της η πολύ δυναμική Αυστραλία που θα πάει αποφασισμένη για μάχη και τη μεγάλη έκπληξη. Τα «καγκουρό» θα αγωνιστούν με πλήρη σύνθεση, ενώ οι Αργεντινοί έχουν αμφίβολο τον Ντι Μαρία.

Οι πιθανές ενδεκάδες:

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Ε. Μαρτίνες, Μολίνα, Οταμέντι, Ρομέρο, Ταλιαφίκο, ΜακΆλιστερ, Φερνάντες, Ντε Πολ, Άλβαρες, Μέσι, Λ. Μαρτίνες.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ: Ράιαν, Κάρασιτς, Σούταρ, Ρόουλς, Μπέχιτς, Μόουι, Λέκι, Ιρβάιν, ΜακΓκρι, Γκούντγουιν, Ντιούκ.

Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)