Μουντιάλ 2022: Με το καλησπέρα οι Πορτογάλοι (Video)

Μουντιάλ 2022: Ο Ρικάρντο Όρτα ανοίγει το σκορ για την Πορτογαλία στο ματς με τη Νότια Κορέα στο 5ο λεπτό του ματς.

Δε χρειάστηκε να περιμένουν πολύ οι φίλαθλοι που παρακολουθούν το Νότια Κορέα-Πορτογαλία. Μόλις μετά από 5 λεπτά στο ματς, οι Ίβηρες μπήκαν μπροστά στο σκορ αλλάζοντας τις ισορροπίες και δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο την αποστολή των Ασιατών που έτσι κι αλλιώς είναι δύσκολη.

Ο Ρικάρντο Όρτα ήταν ο σκόρερ για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος. Πετυχαίνοντας ένα σχετικά εύκολο γκολ, καθώς τη δύσκολη δουλειά την έκανε ο Νταλότ. Ο δεξιός μπακ των Πορτογάλων έφυγε ωραία στο χώρο, μπήκε στην περιοχή από δεξιά και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Όρτα για το 1-0.

Δείτε το γκολ των Πορτογάλων:

Δωρεάν παιχνίδια στο opaponline.gr με έπαθλα* για όλους
Παναθηναϊκός AKTOR: Γενική είσοδος 10 ευρώ για το ματς με τον ΠΑΟΚ
Τελικός Κυπέλλου: Οριστικά χωρίς κόσμο - Από 30 προσκλήσεις θα πάρουν Παναθηναϊκός και Άρης
Euroleague: MVP της σεζόν ο Μάικ Τζέιμς