Μουντιάλ 2022: Με ανοιχτό το στόμα όλοι – Γκολάρα Έντσο Φερνάντες (Video)

Μουντιάλ 2022: Η Αργεντινή κάνει το 2-0 με απίστευτο γκολ του Έντσο Φερνάντες στο 87ο λεπτό του αγώνα με το Μεξικό.

Ο Μέσι έκανε το δύσκολο ανοίγοντας το σκορ στο ματς με το Μεξικό. Διώχνοντας το άγχος απ’ την Αργεντινή που ήθελε μόνο νίκη απέναντι στο Μεξικό. Το ωραίο, όμως, ήρθε στο 87ο λεπτό από έναν 21χρονο. Τον Έντσο Φερνάντες. Ο χαφ της Μπενφίκα πέρασε ως αλλαγή στο ματς και σημείωσε ένα εκπληκτικό γκολ!

Πήρε την μπάλα στη διαγώνιο της περιοχής ουσιαστικά. Με μια προσποίηση ντρίπλαρε τον αντίπαλό του. Βρήκε χώρο και από διαγώνια θέση έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Οτσόα. Κάνοντας το 2-0 για την Αργεντινή και φέρνοντας πιο κοντά τη νίκη.