Φιλική νίκη για Βουλγαρία

Με το νικηφόρο 2-1 από την Αστάνα του Καζακστάν πέρασε η Βουλγαρία σε φιλική αναμέτρηση.

Σε καλή κατάσταση έδειξε η Βουλγαρία στη φιλική της αναμέτρηση εκτός έδρας με το Καζακστάν επί του οποίου επιβλήθηκε 2-1. Οι Βαλκάνιοι αφού άφησαν ανεκμετάλλευτο το πρώτο μέρος, μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και με δύο γρήγορα τέρματα «καθάρισαν» τη νίκη.

Ο Ίλιεφ στο 55’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Ιβάνοφ τρία λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Σομκό στο 89’.

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ:  Σιντελνίκοφ (46’ Μοκίν), Ντμιτρένκο, Νουρνταουλέτοφ (85’ Σακμέτοφ), Κίροφ, Γκόρμαν, Μουλντάροφ, Κορόμπκιν, Λογκβινένκο (67’ Νεντασκόφσκι), Νουργκάλιεφ (46’ Σομκό), Κονισμπάεφ (73’ Σαμπαλίν), Κιζνιτσένκο (46’ Γκριντίν).
ΒΟΥΓΛΑΡΙΑ: Ίλιεφ, Αλεκσάντροφ, Μίνεφ, Μίνεφ, Ιβάνοφ, Μανόλεφ (71’ Ντέλεφ), Γκάντζεφ, Ποπόφ, Ντιάκοφ, Ίλιεφ (75’ Ζλατίνκσι), Μποζίνοφ (55’ Μιτσάνσκι).

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες