Μουτίνιο: «Μπορούσαμε περισσότερα γκολ»

Περισσότερα γκολ ήθελε ο Ζοάο Μουτίνιο στη νίκη της Πορτογαλίας επί του Αζερμπαϊτζάν (3-0), με τον άσο της Πόρτο, πάντως, να δηλώνει ικανοποιημένος με τους τρεις βαθμούς.

Η εθνική ομάδα της Πορτογαλίας δυσκολεύτηκε απέναντι στους Αζέρους για 80 και πλέον λεπτά, καθώς το σκορ παρέμενε 1-0, ωστόσο δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο απλοποίησαν την κατάσταση και την υπόθεση νίκη.

«Το αποτέλεσμα θα έπρεπε να ήταν μεγαλύτερο από το 3-0. Μετά το πρώτο ημίχρονο κάναμε πολλές ευκαιρίες και πιστεύαμε πως σε κάθε φάση θα σκοράρουμε», είπε αρχικά ο Μουτίνιο.

«Το σημαντικότερο είναι πως πήραμε τη νίκη. Η μπάλα δεν έμπαινε μέσα για μεγάλο διάστημα, όμως οι φίλαθλοί μας, μας στήριζαν σε όλο το παιχνίδι και μας βοήθησαν», συμπλήρωσε ο μικρόσωμος μέσος.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!