Φενέρμπαχτσε: Την «σκότωσε» στο φινάλε η Αλάνιασπορ

Οδυνηρή ήττα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων υπέστη σήμερα στην έδρα της η Φενερμπαχτσέ, καθώς έχασε από την Αλάνιασπορ με 2-1, για την 10η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ που σημείωσε στο 75ο λεπτό ο Ακμπάμπα, στο 80' ο Ντουρσούν ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, αλλά στις καθυστερήσεις ο Μπεκίρογλου χάρισε τη μεγάλη νίκη στην Αλάνιασπορ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Εuropa League, που είναι πέντε, πλέον, βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ, είχε μέτριο αγωνιστικό πρόσωπο και αποδοκιμάστηκε από τους φιλάθλους. Ο Δημήτρης Πέλκας αγωνίστηκε έως το 81ο λεπτό, όταν και αντικαταστάθηκε από τον Μεσούτ Οζίλ.

Ο Βίτορ Περέιρα χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Οζέρ, Νόβακ, Τίσεραντ, Σάλαϊ, Καντιόγλου, Σανγκαρέ (72' Κρέσπο), Πέλκας (81' Οζίλ), Ζάιτς (71' Σόσα), Λουίς Γκουστάβο, Ρόσι (71' Βαλένσια), Ντουρσούν.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ