Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός: Το… κάρφωσε ο Μασούρας και 2-0! (photos+video)

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός: Εξαιρετική εξέλιξη για τους «ερυθρόλευκους» στην Κωνσταντινούπολη.

Τις… βάσεις για ένα σημαντικό «διπλό» έβαλε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Φενέρμπαχτσε στο «Σουκρού Σαράτσογλου» στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Γιώργος Μασούρας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για την 2η αγωνιστική του Europa League.

Συγκεκριμένα, ήταν το 62ο λεπτό όταν ο Τικίνιο Σοάρες έκανε ωραία κίνηση από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, έβγαλε στον άξονα στον Καμαρά, αυτός έκανε το σουτ, ο Μπαγιντίρ απέκρουσε, αλλά ο Γιώργος Μασούρας πήρε το… ριμπάουντ και με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το 2-0.

Δείτε…

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού