Ντιναμό Κιέβου - ΑΕΚ: Εκεί θα δείτε την ρεβάνς

Η ΑΕΚ θα διεκδικήσει τις πιθανότητές της απέναντι στην Ντιναμό Κιέβου για την πρόκριση στους «16» του Europa League στην ουκρανική πρωτεύουσα.

Οι δύο «μονομάχοι» θα… πέσουν στην «αρένα» του Ολυμπιακού Σταδίου του Κιέβου το απόγευμα της Πέμπτης (22/2) στις 20:00 στην ρεβάνς της ισοπαλίας τους 1-1 από το πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ έχει ως στόχο να πετύχει τουλάχιστον ένα εκτός έδρας γκολ, καθώς μπορεί να πάρει το «εισιτήριο» με οποιαδήποτε νίκη, αλλά και με ισοπαλία με πάνω από δύο τέρματα, ήτοι 2-2, 3-3 κ.ο.κ. Αντίθετα, σε ενδεχόμενο ήττας ή «λευκής» ισοπαλίας (0-0) θα μείνει εκτός συνέχειας και σε περίπτωση που ο επαναληπτικός ολοκληρωθεί ισόπαλος 1-1 θα οδηγηθεί στην παράταση.

Η αναμέτρηση θα αρχίσει στις 20:00 και θα υπάρχει γραπτή περιγραφή λεπτό προς λεπτό από το Onsports, ενώ η μετάδοση του αγώνα θα γίνει από τα κανάλια της Cosmote TV και συγκεκριμένα από το Cosmote Sport 2.