Η Οντένσε δεν είναι... Ντόρτμουντ! (video)

Στιγμές εκ διαμέτρου αντίθετες από αυτές που έζησαν οι φίλοι του Ολυμπιακού την περασμένη εβδομάδα, εκτυλίχθηκαν στην Κρακοβία!

Μιάμιση περίπου εβδομάδα πριν, ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του, κερδίζοντας την Άρσεναλ στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 3-1. Αυτό όμως δεν έφτανε, αφού οι ποδοσφαιριστές των «ερυθρολεύκων» έμαθαν λίγα λεπτά μετά τη λήξη του δικού τους αγώνα, το τι έγινε στην Γερμανία.

Η μπάλα όμως, όπως και η ζωή, έχει δύο όψεις και αυτό φρόντισε να μας το αποδείξει χθες (14/12). Τη στιγμή που η Βίσλα έκανε και αυτή το καθήκον της, κερδίζοντας 2-1 την αδιάφορη Τβέντε, η Φούλαμ στο άλλο ματς προηγούνταν στο σκορ με 2-1 της Οντένσε. Με αυτό το σκόρ έμεναν εκτός οι Πολωνοί και περνούσαν οι Άγγλοι στην επόμενη φάση. Επειδή η Οντένσε όμως δεν είναι... Ντόρτμουντ, ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στέλνοντας τους Άγγλους στην... κόλαση και τους οπαδούς στο «Χένρικα Ρεϋμάνα Στάντιον» στον έβδομο ουρανό!