Καζακστάν – Τσεχία 2-4 (video)

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Καζακστάν όπου η εθνική ομάδα της χώρας ηττήθηκε 4-2 από την Τσεχία η οποία έκανε το απόλυτο στα πρώτα της τρία παιχνίδια.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της η Τσεχία στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Οι Τσέχοι έχουν το απόλυτο στον όμιλό τους και βρίσκονται στην κορυφή μετά τη νίκη τους με 4-2 επί του Καζακστάν.

Ο Ντόκαλ στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Λάφατα στο 44’ να κάνει το 2-0. Το σκορ ανέβηκε στο 3-0 στο 56’ με τέρμα του Κρεΐσι.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 84’ με τέρμα του Λογκβινένκο σε 3-1 για να γίνει το 4-1 από τον Νέτσιντ στο 88’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Λογκβινένκο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Σιντελνίκοφ, Βοροτνίκοφ, Αμπντούλιν, Μιροσετσένκο (83’ Μπεισεμπέκοφ), Λογκβινένκο, Κάρποβιτς (58’ Κονισμπάεφ), Ισλαμκάν, Ταγκιμπέργκεν, Νουσερμπάγιεφ, Σομκό. Κιζνιτσένκο (70’ Νουργκαλίγιεφ).
ΤΣΕΧΙΑ: Τσεχ, Καντεράμπεκ, Κάντλετς, Σίβοκ. Λιμπέρσκι, Ντοκάλ, Κολάρ, Βάχα, Κρεΐσι (69’ Πίλαρ), Νταριντά, Λάφατα (79’ Νέτσιντ).

AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες