Conference League: Ισόπαλο το Γάνδη-Γουέστ Χαμ, πολλά λάθη Σιδηρόπουλου

Conference League: Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς του Λονδίνου άφησαν Γάνδη και Γουέστ Χαμ με το 1-1 του πρώτου αγώνα - Λανθασμένες αποφάσεις που διορθώθηκαν μέσω VAR για Σιδηρόπουλο.

Γάνδη και Γουέστ Χαμ αναμετρήθηκαν στο Βέλγιο κι άφησαν λογαριασμούς ανοιχτούς για το Λονδίνο όπου θα διεξαχθεί η ρεβάνς. Το τελικό 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαν να φύγουν νικητές, όμως κάτι τέτοιο δε συνέβη.

Ο Αγκουέρ σκόραρε στο 40’, με τον Τάσο Σιδηρόπουλο που ήταν διαιτητής της αναμέτρησης να ακυρώνει το τέρμα ως οφσάιντ. Χρειάστηκε να γίνει χρήση του VAR για να παρθεί η συγκεκριμένη απόφαση.

Τελικά τα «σφυριά» προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Ινγκς να κάνει το 0-1.

Η Γάνδη ήταν ανώτερη στο δεύτερο μέρος με τον Κάιπερς που έχει φορέσει τη φανέλα του Εργοτέλη και του Ολυμπιακού να ισοφαρίζει στο 57’ σε 1-1.

Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Σιδηρόπουλος απέβαλε τον Πιατκόφσκι για μαρκάρισμα πάνω στον Πακετά. Όμως μετά από νέα χρήση του VAR, ο Σιδηρόπουλος άλλαξε απόφαση καθώς ήταν καθαρά στην μπάλα το μαρκάρισμα του παίκτη της Γάνδης.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι