Champions League - 5ος όμιλος: Όρθια στο Λονδίνο η Κράσνονταρ, «περίπατος» για Σεβίλλη (videos)

Champions League: Η Κράσνονταρ κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία (1-1) από την έδρα της Τσέλσι, ενώ η Σεβίλλη επικράτησε 3-1 της Ρεν.

Με την Τσέλσι να έχει ήδη εξασφαλίσει την πρωτιά του ομίλου, η αναμέτρηση για τους Άγγλους που έκαναν σαρωτικό rotation έμοιαζε με αγγαρεία. Οι Ρώσοι προηγήθηκαν με συρτό σουτ του Καμπελά (24’) που αιφνιδίασε τον Κέπα, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα οι μπλε ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζορζίνιο.

Την ίδια ώρα στην Βρετάνη, η Ρεν ολοκλήρωσε την παρθενική της παρουσία στους ομίλους του Champions League, δίχως νίκη. Η Σεβίλλη έκανε επίδειξη ανωτερότητας και με δύο τέρματα από Κουντέ (32’) και Ελ-Νεσιρί (45’) καθάρισε το ματς από το πρώτο μέρος. Ο Μαροκινός επιθετικός πέτυχε και τρίτο γκολ στο 81ο λεπτό, με τους Γάλλους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής (86’, 1-3) με εύστοχο πέναλτι του Ρουτέρ.

Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού
Παναθηναϊκός AKTOR: Χωρίς Αταμάν και χωρίς Γκραντ οι "πράσινοι"
Ρίχνει «βόμβα» με τον Ζιντάν η Μπάγερν Μονάχου
Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης