Σλάβια Πράγας-Μίντιλαντ 0-0: Ανοιχτοί λογαριασμοί και όλα θα κριθούν στη Δανία (video)

Στο 0-0 έμειναν οι Σλάβια Πράγας και Μίντιλαντ και η πρόκριση στους ομίλους του Champions League θα κριθεί στη ρεβάνς της Δανίας

Ανοιχτούς λογαριασμούς για την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους της διοργάνωσης άφησαν Σλάβια Πράγας και Μίντιλαντ, που ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στην Τσεχία.

Απόλυτη κυρίαρχος ήταν από τα πρώτα λεπτά η Σλάβια Πράγας, η οποία προσπάθησε να βάλει ένα γρήγορο γκολ, που θα της έδινε και ψυχολογία, εκτός από το προβάδισμα. Το πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου το ματς ήταν πιο ισορροπημένο, με τη Μίντιλαντ να βγαίνει από το… καβούκι της.

Μάλιστα, αυτή ήταν που είχε μια μεγάλη ευκαιρία σε κεφαλιά του Καμπά στο 58’, που απέκρουσε ο Κόλαρ. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο, ο ρυθμός έπεσε, οι ευκαιρίες έλειψαν και το 0-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Μεγάλη κερδισμένη η Nova με Παναθηναϊκό AKTOR, Ολυμπιακό στο Final Four της EuroLeague!
Live Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Το ραντεβού με την ιστορία για τους «ερυθρόλευκους»
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Αδύνατο να καλύψουμε τη ζήτηση για εισιτήρια»
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι ενδεκάδες του μεγάλου αγώνα