Απίστευτη πρόκριση για Αστάνα!!! (video)

Με γκολ στο 93ο λεπτό η ομάδα από το Καζακστάν προκρίθηκε στα πλέι-οφ του ChampionsLeague, νικώντας 4-3 την Ελσίνκι σε ένα τρομερό ματς!

Θέαμα που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στα μεγαλύτερα Πρωταθλήματα του πλανήτη πρόσφεραν Αστάνα και Ελσίνκι με την πρώτη να αναδεικνύεται η μεγάλη νικήτρια, παίρνοντας το εισιτήριο για τα πλέι-οφ του ChampionsLeague καθώς νίκησε 4-3 εντός έδρας με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Μόλις στο 4’ η Ελσίνκι πήρε προβάδισμα με τον Γιάλοου, ενώ στο 42’ ο Μπάαχ έδωσε… αέρα δυο τερμάτων στους φιλοξενούμενους! Η Αστάνα μείωσε στο 44’ με τον Τβουμασί και στο δεύτερο μέρος το ματς έγινε… ροντέο!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 47’ με πέναλτι του Κάνας και πήραν προβάδισμα στο 56’ με τον Σόμκο, ανατρέποντας το σκορ, αλλά στο 86’ η Ελσίνκι ισοφάρισε σε 3-3 με πέναλτι του Ζένελι! Όλα έδειχναν πως η Ελσίνκι θα πάρει την πρόκριση στα εκτός έδρας γκολ αλλά ο Ποστνίκοφ στο 93ο λεπτό έστειλε στα… ουράνια την Αστάνα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3!

Παναθηναϊκός AKTOR: Χωρίς Αταμάν και χωρίς Γκραντ οι "πράσινοι"
Ρίχνει «βόμβα» με τον Ζιντάν η Μπάγερν Μονάχου
Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης