Κύπελλο Φθιώτιδας: Πρώτη κούπα για Καμένα Βούρλα

Τα Καμένα Βούρλα είναι, για πρώτη φορά στην ιστορία τους, οι κυπελλούχοι Φθιώτιδας, καθώς νίκησαν 1-0 την Ένωση 2010 στον τελικό.

Το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, ενώ σημειώθηκαν ελάχιστες φάσεις. Στη συνέχεια όμως βελτιώθηκε και οι δύο ομάδες έχασαν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες. Όμως το 0-0 διατηρήθηκε ως το τέλος του 90λεπτου.  Η βροχή δεν διευκόλυνε την κατάσταση, αλλά στην παράταση το θέαμα βελτιώθηκε. Τα Καμένα Βούρλα μπήκαν δυνατά και έχασαν ευκαιρίες για να έρθει στο 104’ ο Ταμάμης που με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Στη συνέχεια η Ένωση έψαξε την ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε και το τρόπαιο κατέληξε στα Καμένα Βούρλα.

ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ (Δημήτρης Πούλος): Καρανάσιος, Χριστοδούλου (73' Τζουάνας), Τζίντζας, Τσούκαλος, Ταμάμης, Καταραχιάς, Καλύβας, Κραβαρίτης, Μ. Μπουγιώτας (102' Σ. Τόμορι), Κουτρομάνος (60' Νάσιος), Βαργιανίτης.

ΕΝΩΣΗ 2010 (Πέτρος Καραΐσκος): Χρήστου, Αρβανίτης (95' Λουπεΐδης), Ν. Λάππας, Πάνος, Σκαργιώτης, Λυτάκης, Χαλλής, Παπανάγνος, Μέγας (76' Λάϊος), Γιάν. Λάππας, Α. Μπουγιώτας (108' Γ. Γιώτης)

ΠΗΓΗ: efthia.gr

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι