Ιεράπολη-Τόλμη 0-4

Η Τόλμη συνέχισε ακάθεκτη την πορεία της προς την Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑ, μετά τη μεγάλη νίκη επί της Ιεράπολης.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο γήπεδο τον Ορυζομύλων στο Αιγάλεω, με τον Μούγκουε να εξελίσσεται σε μεγάλο πρωταγωνιστή για τους νικητές καθώς πέτυχε χατ-τρικ. Ο άσος των φιλοξενούμενων με τρία γκολ – στο 15’, το 27’ και το 35’ – «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Περιστερίου.

Στην επανάληψη, ο Ν. Γαζετίδης ήταν αυτός που ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 για την ομάδα της Τόλμης και «σφράγισε» έτσι τη μεγάλη της νίκη. Πλέον, η ομάδα του Περιστερίου έχει 61 βαθμούς και παραμένει σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Κότσαλης, Βάλβης (57’ Μυλωνάς), Μπουρέκας, Άνταλης (46’ Λαϊνάς), Κερίμι, Τσιτλακίδης, Προεστάκης, Ραματσιάς, Κερέτσι, Μπαμπούσουρας (71’ Λέζος), Γεωργαλλής

ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Βενέτης, Μουγάτσος (46’ Κουρέτης), Βαρσάμης, Αλεξανδρής, Μπινιώρης, Κρασνίκι (57’ Γκιουσέτ), Ράγκος, Γαζετίδης Ν., Ζελαβίνιας, Μούγκουε, Πουλόπουλος (46’ Γαζετίδης Φ.)

Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή
Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA