Πανηγυρίζει η Αναγέννηση Ιεράπετρας, 4-0 τον Μινώταυρο

Την άνοδο στη Γ’ Εθνική κατάφεραν να εξασφαλίσουν οι γηπεδούχοι μετά την άνετη επικράτησή τους στην τελευταία αγωνιστική των μπαράζ

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι παίκτες της Αναγέννησης Ιεράπετρας υποδεχόμενοι τον Μινώταυρο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 4-0 που τους φέρνει τη νέ σεζόν στη Γ’ Εθνική.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13’ με εύστοχο πέναλτι ο Ξαγοράρης, ενώ στο 22’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Περδικάκη. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53’ ο Ξαγοράρης βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 2-0 και 15 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα. Ο Μινώταυρος σκόραρε με τον Δεδελετάκη στο 76’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κουφής.

Αναγέννηση Ιεράπετρας (Νίκος Δεδελετάκης) : Ταρτάλας, Χρυσοφάκης Γ., Κουφής, Ντέντια, Παισανίδης, Κουτούζος, Μαστοράκης, Κουγιουμουτζάκης, Δεδελετάκης, Ξαγοράρης, Μάκο

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης) : Γκολέμης, Πατεράκης, Δοντσίδης, Περδικάκης, Περαθωράκης, Δημούσης, Καλαιτζάκης, Καχλαντζής, Μαρκάκης, Σύρμος

Πηγή φωτό: anatolhsport.com