Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών
SHARE

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Με συναρπαστικές αναμετρήσεις συνεχίστηκε το Κύπελλο Ερασιτεχνών την Τετάρτη 26/3 με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής, αλλά και της 1ης στον 9ο όμιλο.

Το Onsports σας παρουσιάζει τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής, αλλά και το πώς διαμορφώνεται η επόμενη αγωνιστική του θεσμού.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Απόλλων Αρναίας- Αετός Ορφανού 0-1

2η αγωνιστική (26/3, 15.30)
Αετός Ορφανού -Εθνικός Αστέρας Καλλιφύτου 5-4 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Θύελλα Φιλώτα-Ορφέας Ριζαρίου 2-0
ΑΕ Καψοχώρας- Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου 2-0

2η αγωνιστική (26/3, 15.30)
Θύελλα Φιλώτα- ΑΕ Καψοχώρας 3-0

3ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Γρεβενά Αεράτα- ΑΟ Συναράδων 0-1

2η αγωνιστική
ΑΟ Συναράδων – Πίνδος Κόνιτσας 3-2

4ος όμιλος

1η αγωνιστική
Παρνασσός- ΑΟ Σελλάνων 2-1 παρ. (0-0 κ.α.)
ΑΕ Μακρακώμης Σπερχειάδας 2010 –Μετέωρα 6-7 παρ. (1-1 κ.α., παρ.)

2η αγωνιστική 
Παρνασσός - Μετέωρα 1-2

5ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Ναυπακτιακός Αστέρας- Ελπίδες Οδυσσέας 2008 4-0
Δόξα Άρτας- Αίολος 0-3 πέν (0-0 κ.α., παρ.)

2η αγωνιστική 
Ναυπακτιακός Αστέρας - Αίολος 8-1

6ος όμιλος

1η αγωνιστική 
ΑΕΚ Τρίπολης - ΑΟ Νέας Αρτάκης 0-2
Ερμής Κιβερίου- Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 4-1

2η αγωνιστική 
Ερμής Κιβερίου - ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-0

7ος όμιλος

1η αγωνιστική 
ΑΟ Κεφαλληνίας Ιθάκης-Ζακυνθιακός 4-5
ΑΟ Κυπαρισσίας- Νίκη Τραγανού 2-1

2η αγωνιστική
Ζακυνθιακός - ΑΟ Κυπαρισσίας 4-0

8ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Δάφνη Δαφνώνα- Πανερυθραϊκός 1-2
Εθνικός Πειραιά- Αιολικός 3-4

2η αγωνιστική
Πανερυθραϊκός - Αιολικός 1-0

9ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Αστέρας Περάματος - ΟΦ Ιεράπετρας 3-5 (0-0 κ.α., παρ.)
Σπάθα Κολυμβαρίου- ΓΠΣ Αλμυρός 0-2

2η αγωνιστική (2/4, 16.30)
ΟΦ Ιεράπετρας-Αλμυρός

4η αγωνιστική (9/4, 16.30)
1. ΑΟ Συναράδων- Ζακυνθιακός

5η αγωνιστική (16/4, 16.30)
2. Αετός Ορφανού- Μετέωρα
3. Θύελλα Φιλώτα- Ναυπακτιακός Αστέρας
4. Ερμής Κιβερίου- Νικητής 9ου ομίλου
5. Πανερυθραϊκός- Νικητής αγώνα 1

6η αγωνιστική-Ημιτελικά (30/4, 16.30)
6.Νικητής Αγώνα 5- Νικητής Αγώνα 3
7.Νικητής Αγώνα 2-Νικητής Αγώνα 4

Τελικός
Σάββατο 3 Μαΐου 2014

Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»
Μπλατ: «Απόφαση μου να μην παίξει ο Σπανούλης στο τέλος»
Μπλατ: «Απόφαση μου να μην παίξει ο Σπανούλης στο τέλος»


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies