Απόλλων Αρναίας- Αετός Ορφανού 0-1

Στην επόμενη αγωνιστική του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πέρασε ο Αετός Ορφανού, που επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Αρναίας στη Χαλκιδική.

Ο Κυπελλούχος Καβάλας ξεκίνησε ιδιαίτερα καλά στο ματς και είχε μια χαμένη ευκαιρία με τον Πεχλιβανίδη στο πρώτο λεπτό και μια με τον Ελέζη στο 10ο λεπτό για να ανοίξουν το σκορ. Στη συνέχεια το ματς ήταν ισορροπημένο και όσο περνούσε η ώρα φαινόταν ότι θα κριθεί στο γκολ. Το πέτυχε στο 53ο λεπτό ο Πεχλιβανίδης και στη συνέχεια οι παίκτες της Αρναίας ανέβασαν ταχύτητα και είχαν και αυτοί με τη σειρά τους δύο καλές ευκαιρίες. Στο 88ο λεπτό ο Καθάργιος είχε και δοκάρι.

Την Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014, στις 15:30, ο Αετός Ορφανού θα υποδεχθεί τον Κυπελλούχο της ΕΠΣ Δράμας, Εθνικό Αστέρα Καλλιφύτου με φόντο τα προημιτελικά.

Απόλλων Αρναίας: Καραβελίδης, Κάτος (55’ Κάλτσος), Μινασίδης, Παπαδόπουλος, Τζιότζιος, Μαυραγγελίδης (70’ Κεραμιδάς), Μπουλγουρίδης Γ., Τσιντογιάννης, Μπουλγουρίδης Ε., Δημογκίκας (80’ Τρικαλιώτης), Κελεσίδης

Αετός Ορφανού: Ζέρβας, Καμπερίδης, Μιχαλής, Κούτρας, Φοργιάρης, Αραδούλης, Πεχλιβανίδης, Χιζανασβίλι, Μανάφης (65’ Καθάργιος), Ελέζη (83’ Αλεπίδης), Πεχλιβάνης (60’ Γούναρης)

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival