ΕΠΣ Λακωνίας: Τεσσάρα η Σπάρτη… και καλά Χριστούγεννα

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις της η Σπάρτη για το 2013, καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-0 απέναντι στην Άμιλλα Αγ. Ιωάννη.

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 30’ με τον Γκέρτσο, το οποίο ήταν και το μοναδικό για το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο η Άμιλλα προσπάθησε να ισοφαρίσει και να μπει ξανά στο παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε, με την Σπάρτη να χτυπά ξανά στο 65’ με τον Χαλίλι και να διπλασιάζει τα τέρματά της.

Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και για τις δύο ομάδες μέχρι το 81’ όπου ο Αδαμόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ για τους «κυανέρυθρους», ενώ τρία λεπτά αργότερα στο 84’ ο Αράπογλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΠΑΡΤΗ: Γαρόζης, Πετρόπουλος, Αδαμόπουλος, Σταυρόπουλος (60’ Λάππας), Σπηλιωτόπουλος, Χατζάι (68’ Σπυρόπουλος), Κορθούλας (46’ Χαλίλι), Τσούκλης, Γκέρτσος, Αράπογλου, Σεμερτζίδης

ΆΜΜΙΛΑ: Γαλατάς, Μεντής, Μπολάνης, Γιαννούκλας, Κατσούλης, Στυλιανάκος, Αϊβαλιώτης (72’ Αναγνωστόπουλος), Τσακωνάκος (60’ Ανδρώνης), Καρέλλας (46’ Κλουκίνας), Πετρούλιας, Κοντογιάννης,