Κύπελλο Φθιώτιδας: Το νταμπλ η Λαμία!

Με ονειρικό τρόπο ολοκληρώνει η Λαμία τη φετινή χρονιά, καθώς μετά την πρωτιά στον 4ο όμιλο της Δ’ Εθνικής, κατέκτησε και το Κύπελλο Φθιώτιδας.

Δέκα χρόνια μετά το τελευταίο της τρόπαιο, η Λαμία νίκησε 3-1 τον Αχιλλέα Δομοκού και προσέθεσε στη συλλογή της το 9ο Κύπελλο στην ιστορία της. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, κρατώντας το ενδιαφέρον ζωντανό ως το τέλος.  Στο 21’ ο Μπενίσκος έκανε το 1-0, αλλά ο Αχιλλέας ισοφάρισε σε 1-1 στο 41’ με κοντινό σουτ του Λέντα μετά από φάση διαρκείας.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο δυνάμεις είχε μόνο η Λαμία. Στο 80’ ο Τσούκαλος ανέτρεψε τον Ταμάμη μέσα στην περιοχή και ο Μιχάλης Καλύβας μετά από τέσσερα περίπου λεπτά από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 έγινε στο 86’ με κεφαλιά του Ταμάμη μετά από φάουλ του Καλύβα.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»