Το εισιτήριο οι Αρμένοι

Για δεύτερη συνεχή χρονιά, στον τελικό Κυπέλλου στο Ρέθυμνο θα βρεθούν αντιμέτωποι Επισκοπή και ΟΦ Αρμένων, με τους τελευταίους να παίρνουν την πρόκριση.

Ο κάτοχος του τίτλου, ΟΦ Αρμένων μπορεί να γνώρισε την ήττα με 2-1 από το Ρέθυμνο 2010 στη Σοχώρα, όμως πήρε το εισιτήριο για τον τελικό, χάρη στο 1-0 του πρώτου αγώνα. Ετσι το συγκρότημα του Σπύρου Σπυριδάκη, θα έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο του, με αντίπαλο και πάλι την Επισκοπή.

Πάντως η πρόκριση για τους Αρμένους ήρθε δύσκολα, αφού το Ρέθυμνο 2010, πάλεψε με όλες τις δυνάμεις το παιχνίδι. Αν και προηγήθηκαν στο σκορ στο 17’ με κεφαλιά του Καρπουζάκη, το Ρέθυμνο 2010 ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο

Η ομάδα του Μιχάλη Δεληγιαννάκη ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρινάκη στο 59’. Δέκα λεπτά αργότερα έγινε η ανατροπή με κεφαλιά του Ξενικάκη (2-1) και το τελευταίο 20λεπτό ήταν χιτσκοκικό, με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρίες με τους Μουτζούρη (76’, 85’) και Βουτσά (86’), ενώ και ο ΟΦΑ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τσακάλι (82’). Ο ΟΦ Αρμένων τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Τσακάλι (90’) και του Χατζησπύρου (93’).

ΡΕΘΥΜΝΟ 2010: Γουνάκης, Κούκλας, Ξενικάκης, Χριστοφορίδης, Γαγάνης (46’ Φουρναράκης), Βουτσάς, Βογιατζής (55’ Μουτζούρης), Πετκόβ, Χατζημπεκιάρης, Παναγιώτου, Μαρινάκης (77’ Μόσχου).

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ: Φραγκιαδάκης, Κουνατίδης, Α. Βογιατζάκης, Κονδύλης, Γεωργιουδάκης, Καρπουζάκης, Γκέργκι, Χατζησπύρος, Τσακάλι, Α. Κολυβάκης (90’ Δρουδάκης), Γιανναδάκης (60’ Ν. Χαλκιαδάκης).