Άρης Χ. – Κένταυρος Βρ. 2-0

Η ομάδα του Χολαργού με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τη νίκη από τον Κένταυρο Βριλησσίων με 2-0.

Ο Άρης Χολαργού ήταν ο νικητής σε αγώνα του α’ ομίλου της ΕΠΣΑ, επικρατώντας με 2-0 του Κενταύρου Βριλησσίων.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, αφού ο Γκούμας αστόχησε σε πέναλτι στο 35’. Οι γηπεδούχοι όμως, στάθηκαν πιο τυχεροί στη συνέχεια, όταν στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης, έκαναν το 1-0 με τον Καραμανίδη στο 47’ ενώ ο Κ. Ψάλλας στο 55ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: Νικολάου, Ε. Ψάλλας, Μαρτίνι (63’ Τρούλλης), Αναστασίου, Θεοδωράκης, Καννάκη, Ψάλλας Κ., Καραμανίδης (87’ Αποστολόπουλος), Χρυσικός, Γουλάκης, Γερικλάκης (75’ Κατωγιαννάκης).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡ.: Θεοδωρίδης, Νικολαΐδης (65’ Κιούσης), Δάννας, Κουταλής, Α.  Καζάκος (59’ Κανέλλος), Γκούμας, Π. Καζάκος, Δαραμούσκας, Ροϊδης (46’ Μανίκας), Μπότσι, Κούκαρης.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ