Ολα για την ανατροπή

Η Λίβερπουλ μετά από μια όχι και τόσο καλή περίοδο αποτελεσμάτων και εμφανίσεων, ψάχνει την ανατροπή στη ρεβάνς της ήττας 1-0 από την Ατλέτικο. Και η Παρί αναζητά να γυρίσει την κατάσταση με την Ντόρτμουντ, έχοντας ηττηθεί με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι.

Η Λίβερπουλ καλείται να ανατρέψει το 1-0 της ήττας της από την Ατλέτικο στη Μαδρίτη και κυρίως να ξεπεράσει την πρόσφατη κρίση, για πρώτη φορά στη σεζόν η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έδειξε τόσο ευάλωτη σε μια παρατεταμένη χρονική περίοδο. Την ήττα από την Ατλέτικο ακολούθησαν άλλες δύο ήττες, για το πρωτάθλημα με 3-0 από τη Γουότφορντ και για το κύπελλο με 2-0 από την Τσέλσι, μόλις το Σάββατο η Λίβερπουλ γύρισε στις επιτυχίες, κερδίζοντας σχετικά δύσκολα την Μπόρνμουθ με 2-1. Η Λίβερπουλ θα προσπαθήσει για την ανατροπή, ο άσος στο 1,45 δεν προσφέρει αξία, αντίθετα έχει λογική το Over 2,5 στο 1,90 στον ΟΠΑΠ, οι Reds θα πάρουν ρίσκα και θα πιέσουν από το ξεκίνημα την Ατλέτικο, με στόχο να τη βγάλουν γρήγορα από την περιοχή της.

Χωρίς κόσμο λόγω της έξαρσης του κορονοϊού, η Παρί Σεν Ζερμέν θα υποδεχτεί τη Ντόρτμουντ, στη ρεβάνς της νίκης των Γερμανών με 2-1. Στην απόλυτη ησυχία του Παρισίου, ανάμεσα σε δύο ομάδες με τρομερό επιθετικό ταλέντο και δεν ανακαλύπτουμε την… Αμερική λέγοντας ότι αναμένουμε να δούμε παιχνίδι με ευρύ σκοράρισμα. Η Παρί Σεν Ζερμέν ούτως ή άλλως διαθέτοντας παίκτες τύπου Νεϊμάρ, Καβάνι, Εμπαπέ, Ντι Μαρία και Ικάρντι θα προσπαθήσει από νωρίς να δώσει ρυθμό στο ματς, η Ντόρτμουντ δεν είναι ομάδα που θα πάει στη διαχείριση της νίκης στο πρώτο παιχνίδι, δεν το έχει στο DNA. Ενα τυπικό ποντάρισμα στο Over 3,5, σε τιμή 1,70 στον ΟΠΑΠ.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(22:00): ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ – ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Over 2,5 (1,90)
(22:00): ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ – ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Over 3,5 (1,70)

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι